Program MFF Strážnice 2018

Program - Mezinárodní folklorní festival Strážnice

73. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2018
36. ročník Folklorního festivalu Dětská Strážnice 2018 

Čtvrtek 21. 6. 2018

9.30–11.30 amfiteátr Bludník
Z krajin za obzorem. Zahraniční pořad pro školy (Ľ. Voľanská)

19.30–22.30 Ostrůvek
Tanec bez hranic. Zábavný večer pro děti (M. Knitlová)

Pátek 22. 6. 2018

9.00–13.00 louky u Platanové aleje
Rajská zahrada. Tvůrčí dílny a soutěže pro děti (M. Knitlová, M. Flašarová)

17.00–18.30 skanzen-amfiteátr
Tady jsme doma. U muziky (M. Maňáková, A. Schauerová)

17.00–19.00 skanzen-areál
Víno budí k zpěvu – voda k hněvu. Zpěv lahodný jako víno (F. Hrňa, M. Hrdý)

19.00–19.30 busta Slávka Volavého
Setkání u busty Slávka Volavého. Zahájení Noci s hudci (P. Horehleď, V. Pálenský, K. Pavlištík)

20.30–21.00 amfiteátr Bludník
Slavnostní zahájení MFF a Předání Ceny Ministerstva kultury za rozvoj tradiční lidové kultury a folkloru za rok 2017 (K. Kovaříková)

21.00–22.30 amfiteátr Bludník
Ta brněnská mája tenká. Hody na Brněnsku na přelomu 19. a 20. století. Regionální pořad Brněnska (V. Kovářů, O. Mlejnek)

21.00–22.30 amfiteátr Zahrada
Pravidla strážnického provozu. Strážničané všem generacím (T. Pálenská a kol.)

22.30–24.00 amfiteátr Bludník
Z krajin za obzorem. Pořad zahraničních folklorních souborů (Ľ. Voľanská)

22.30–24.00 amfiteátr Zahrada
Z valašské pokladnice Anny Kutějové-Rokytové (J. Rokyta)

24.00–01.30 amfiteátr Zahrada
Z filmového archivu

19.00–02.30 zámecký park
Noc s hudci. Zábavy při cimbálových a dechových hudbách (P. Horehleď, V. Ducháček)

Sobota 23. 6. 2018

9.00–10.00 kostel sv. Martina
Desatero (M. Múčková)

9.00–12.00 amfiteátr Zahrada
Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku (J. Blahůšek, J. Teturová, R. Tuček)

10.00–11.00 skanzen-objekt E12
Folklorní škola. Stařenka Poláčková z Archlebova (Z. Duroň, J. Teturová)

10.00–15.00 skanzen-areál
Dětský dvůr. Povím vám, děti, pohádku (E. Podešvová, T. Pálenská)

10.00–22.00 zámecký park
Festivalové kino ČT (garant Česká televize)

10.00–18.00 budova zámku
Festivalové kino TV Noe (garant V. Jaroš)

10.00–18.00 Zbojnická lúka
Sobota na Zbojnické lúce. Celodenní program s tanečními a hudebními workshopy na obnovené festivalové scéně (M. Lukešová)

10.00–19.00 u amfiteátru Zámek
Jarmark chutí a vůní. S prázdným břuchem je aj u muziky smutno (A. Grůzová, T. Ondrová )

10.30–12.00 skanzen-amfiteátr
Sokola chval, ale svého se drž. Pořad dětských folklorních souborů (K. Macečková)

10.30–19.00 skanzen-areál
Přehlídka tradičních řemesel (L. Baňařová)

11.00–12.00 synagoga
Instrumentář kapely RukyNaDudy jako zrcadlo doby (M. Friedl) omezená kapacita sálu

11.15–12.15 skanzen-areál lučních staveb
Folklorní klub. Lidová čítanka aneb Vybráno ze zlatého fondu literatury Brněnska (J. Jilík, M. Lukešová)

13.00–14.00 skanzen-stodola B11
Folklorní škola. Úvazy šátků na Brněnsku (L. Tarcalová)

13.00–14.30 amfiteátr Bludník
Zpěvá(č)ci aneb Žijí v písni domova (J. Rokyta, M. Múčková, K. Blažková)

13.00–17.00 skanzen-areál
Hody, milé hody. Vracovské hody s věncem a káčerem (P. Hrbáčová, M. Lukešová)

14.00–15.00 synagoga
Instrumentář kapely RukyNaDudy jako zrcadlo doby – repríza – omezená kapacita sálu

15.00–16.00 skanzen-amfiteátr
Muzičky. Přehlídka dětských lidových muzik (P. Číhal)

15.00–17.00 město
Slavnostní průvod (J. Hořák)

16.00–17.00 skanzen-stodola B11
Folklorní škola. Obrázky z Jasenné (D. Drápala, J. Rokyta)

16.00–17.00 Rytířský sál
Stroj času (M. Toncrová, M. Škopík) – omezená kapacita sálu

17.00–20.00 amfiteátr Zámek
Finále soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku (J. Blahůšek, J. Teturová, R. Tuček)

18.00–19.30 amfiteátr Zahrada
Však my k vám přijdeme zejtra zas aneb Loučit se nebudeme, však se na poli nebo u muziky zase sejdeme (R. Ehrenbergerová)

18.30–19.30 Zbojnická lúka
Zatancujme si – Brněnsko. Výuka tanců pro diváky festivalu (V. Kovářů, O. Mlejnek)

20.10–20.30 amfiteátr Bludník
Předání Ceny České národopisné společnosti 
za rok 2017 (M. Novotný)

20.30–22.00 amfiteátr Bludník
Síla tradice. Pořad věnovaný 100. výročí vzniku Československa a roli lidové kultury v jeho vývoji (M. Pavlicová, L. Uhlíková)

20.30–22.00 amfiteátr Zahrada
Od Šumavy k Alpám. Pořad lidové hudby s malým cimbálem z Čech, Bavorska a Rakouska (T. Spurný)

22.30–24.00 amfiteátr Bludník
Galavečer hudby a tance. Pořad českých a slovenských profesionálních uměleckých těles VUS Ondráš a SĽUK, věnovaný 100. výročí vzniku Československa (R. Danajovič, S. Marišler)

22.30–24.00 amfiteátr Zahrada
Z valašské pokladnice Anny Kutějové-Rokytové – repríza

22.30–24.00 amfiteátr Zámek
Z krajin za obzorem. Pořad zahraničních folklorních souborů (Ľ. Voľanská)

12.00–03.00 zámecký park
Zábavy a Noc s hudci. Zábavy při cimbálových a dechových hudbách (P. Horehleď, V. Ducháček)

Neděle 24. 6. 2018

9.00–10.00 Rytířský sál
Stroj času – repríza – omezená kapacita sálu

10.00-15.00 Zámecká park
Festivalové kino ČT – repríza

10.30–12.00 amfiteátr Zahrada
Písničky pod bílou čepicí. Veselé prozpěvování o pivu a pivečku v různých regionech (M. Šimandl, J. Fraus)

10.30–12.00 amfiteátr Zámek
Tance s přáteli (Z. Bošeľová)

11.30–13.00 skanzen-amfiteátr
Cimbál hraje prim. Setkání mladých cimbálových muzik z Moravy. (K. Kovaříková, A. Maděričová)

12.30–14.00 amfiteátr Bludník
Ta brněnská mája tenká. Hody na Brněnsku na přelomu 19. a 20. století. Regionální pořad Brněnska – repríza

13.00–14.30 skanzen-areál
Boršické sedlácké aneb Nové písničky, klikaté cesty předávání a příběhy boršických (V. Ondra)

13.00–16.00 Zbojnická lúka
Neděle na Zbojnické lúce. Odpolední program s tanečními a hudebními workshopy na obnovené netradiční festivalové scéně (M. Lukešová)

13.30–15.30 skanzen-areál
Víno budí k zpěvu – voda k hněvu. Zpěv lahodný jako víno – repríza

14.00–16.00 amfiteátr Bludník
To nejlepší na konec. Slavnostní galaprogram na zakončení MFF (P. Ryšavý)

14.30–16.30 Ostrůvek
Odpoledne s dechovkou (J. Štica)

10.00–17.00 zámecký park
Zábavy při cimbálových a dechových hudbách (P. Horehleď, V. Ducháček)

V neděli 24. 6. v 9.00 hod. bude v kostele Nanebevzetí Panny Marie sloužena slavnostní bohoslužba za účasti domácích a zahraničních souborů.

 

Vice informací zde

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.