Program MFF Strážnice 2019

Program - Mezinárodní folklorní festival Strážnice

(Strážnické slavnosti)
74. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2019
a 37. ročníku Folklorního festivalu Dětská Strážnice 2019

 

Čtvrtek 27. 6. 2019

9.30–11.30          amfiteátr Bludník
Z krajin za obzorem. Zahraniční pořad pro školy (M.  Lukešová)

19.30–22.30        Ostrůvek
Ta naše písnička česká. Zábavný večer pro děti (M. Knitlová)

 

Pátek 28. 6. 2019

10.00–14.00        louky u Platanové aleje
Správní kluci, správné holky. Tvůrčí dílny a soutěže pro děti (M. Knitlová, M. Flašarová)

17.00–18.30        skanzen-amfiteátr
Tady jsme doma.  Pořad k 10. výročí vzniku projektu (M. Maňáková, A. Schauerová)

17.00–19.00        skanzen-vinohradnický areál
Kdo se napil, ví to pravé! (F. Hrňa, M. Hrdý)

19.00–19.30        busta Slávka Volavého
Setkání u busty Slávka Volavého. Zahájení Noci s hudci (P. Horehleď, V. Pálenský)

20.00–20.30        amfiteátr Bludník
Slavnostní zahájení MFF a Předání Ceny Ministerstva kultury za rozvoj tradiční lidové kultury a folkloru za rok 2018. (K. Kovaříková)

20.30–22.00        amfiteátr Bludník
Prostá krása Kyjovska aneb Deset kapitol z lidové kultury (M. Lukešová, M. Maňáková)

20.30–22.00        amfiteátr Zahrada
Bez bab. O mužích a jejich tanečních projevech (I. Mikuš)

22.30–24.00        amfiteátr Bludník
Z krajin za obzorem. Pořad zahraničních folklorních souborů (M. Lukešová)

22.30–24.00        amfiteátr Zahrada
Ze života stromů. Symboly a magické umění z goralského lesa (Ch. Heczko)

24.00–01.30        amfiteátr Zahrada
Z filmového archivu. Promítání filmu Mizející svět (garant J. Höhn)

19.00–02.30        zámecký park
Noc s hudci. Zábavy při cimbálových a dechových hudbách (P. Horehleď, V. Ducháček)

 

Sobota 29. 6. 2019

9.00–10.00          kostel Nanebevzetí Panny Marie
Pašije podle Jana. Lidové oratorium (P. Varmuža)

9.00–12.00          amfiteátr Zahrada
Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku. (J. Blahůšek, J. Teturová, R. Tuček)

10.00–11.00        skanzen-areál lučního hospodářství
Folklorní škola. O čarovném kolovrátku (V. Michalička)

10.00–11.00        zámek – Rytířský sál
Folklorní škola. Plzeňsko (M. Ulrychová)

10.00–15.00        skanzen-areál, dvůr u C6
Dětský dvůr. Už sem obešel celú Moravu (E. Podešvová, T. Pálenská)

10.00–17.00        skanzen-areál
Přehlídka tradičních řemesel. (L. Baňařová)

10.00–18.00        budova zámku
Festivalové kino TV Noe. (garant V. Jaroš)

10.00–18.00        Zbojnická lúka
Sobota na Zbojnické lúce. Celodenní program s tanečními a hudebními workshopy na obnovené festivalové scéně (D. Pavlíček, M. Lukešová)

10.00–19.00        u amfiteátru Zámek
Jarmark chutí a vůní. Dojdi a okoštuj (L. Durďáková, V. Friedlová)

10.30–12.00        skanzen-amfiteátr
Kudy do zahrady. Pořad dětských folklorních souborů (L. Dujková, K. Černíčková)

11.00–12.00        synagoga
Karpatské návraty. (P. Obuch) omezená kapacita sálu

11.00–12.00        skanzen-areál lučního hospodářství
Folklorní klub. Slovácká čítanka aneb Vybráno ze zlatého fondu  regionální literatury (J. Jilík)

13.00–14.00        skanzen-areál lučního hospodářství
Folklorní škola. Ve folklorní škole o folkloru ve škole (A. Schauerová)

13.00–14.30        amfiteátr Bludník
Zpěváčci. Dětští sólisté z Čech, Moravy a Slezska (M. Múčková)

13.00–17.00        skanzen-areál Horňácka, vinohradnický areál
Přes ty vinohrady je tam pěkná cesta. Vinařův rok na Strážnicku (P. Hrbáčová, L. Baňařová)

14.00–15.00        synagoga
Karpatské návraty. – repríza omezená kapacita sálu

15.00–16.00        skanzen-amfiteátr
Muzičky. Přehlídka dětských lidových muzik (P. Číhal)

15.00–17.00        město
Slavnostní průvod. (J. Hořák)

16.00–17.00        zámek Strážnice – Rytířský sál
Stroj času. Perličky na dně strážnické fonotéky (M. Škopík) – omezená kapacita sálu

16.30–19.30        amfiteátr Zámek
Finále soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku. (J. Blahůšek, J. Teturová, R. Tuček)

20.10–20.30        amfiteátr Bludník
Předání Ceny České národopisné společnosti za rok 2018. (M. Novotný)

20.30–22.00        amfiteátr Bludník
Plzeňáci. Regionální pořad folklorních souborů širšího Plzeňska (Z. Vejvoda)

20.30–22.00        amfiteátr Zahrada
Domovina 2019. Pořad národnostních menšin žijících v České republice (J. Krist)

22.30–24.00        amfiteátr Zahrada
Ze života stromů. Symboly a magické umění z goralského lesa – repríza

22.30–24.00        amfiteátr Zámek
VUS Ondráš a SĽUK. Společný program dvou profesionálních těles (R. Danajovič, S. Marišler)

22.30–24.00        amfiteátr Bludník
Z krajin za obzorem. Pořad zahraničních folklorních souborů (M. Lukešová)

12.00–03.00        zámecký park
Zábavy a Noc s hudci. Zábavy při cimbálových a dechových hudbách (P. Horehleď, V. Ducháček)

 

Neděle 30. 6. 2019

9.00–10.00          zámek Strážnice – Rytířský sál
Stroj času. Perličky na dně strážnické fonotéky – repríza – omezená kapacita sálu

10.00–12.00        skanzen-vinohradnický areál
Kdo se napil, ví to pravé! – repríza

10.30–12.00        amfiteátr Zahrada
Jablko od stromu. Hudební pořad (L. Uhlíková)

10.30–12.00        amfiteátr Zámek
Tance s přáteli. (Ľ. Voľanská, Z. Bošeľová)

11.30–13.00        skanzen-amfiteátr
Písně pro nevěstu. Zpívají ženské sbory a sólistky z Čech, Moravy a Slovenska (A. Maděričová, K. Kovaříková)

12.00–13.30        amfiteátr Bludník
Plzeňáci. Regionální pořad folklorních souborů širšího Plzeňska – repríza

12.30–15.30        skanzen-areál
Jaké si to uděláte, takové to budete mět. Volná vystoupení souborů (Z. Potyková)

13.00–16.00        Zbojnická lúka
Neděle na Zbojnické lúce. Odpolední program s tanečními a hudebními workshopy na obnovené netradiční festivalové scéně (D. Pavlíček, M. Lukešová)

13.30–15.00        amfiteátr Bludník
Bez bab. O mužích a jejich tanečních projevech – repríza

14.30–16.00        Ostrůvek
Odpoledne s dechovkou. Koncert DH (J. Štica)

15.00–17.00        amfiteátr Bludník
To nejlepší na konec. Slavnostní galaprogram na zakončení MFF (P. Ryšavý)

10.00–17.00        zámecký park
Zábavy při cimbálových a dechových hudbách. (P. Horehleď, V. Ducháček)

V neděli 30. 6. v 9.00 hod. bude v kostele Nanebevzetí Panny Marie sloužena slavnostní bohoslužba za účasti domácích a zahraničních souborů.

Vice informací zde 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.